27 Mayıs 2020 Çarşamba

İnstagramdan ilham Aldım

Uzaklara baktığınızda ne amaçla bakarsınız, ellerinize baktığınızda , başkasının gözüne baktığınızda ne görürsünüz?  Bir kitap okuduğunuzda, instagramda ,twitterda,facebookta, tiktokta dolaştığınızda ne amaçlar neye bakarsınız.  Kenidinizi geliştirmek adına instagramda takip ettiğiniz sayfalar var mı, youtube de ders amaçlı hiç video izlediniz mi ? Kısaca Sosyal medyada birşeyler öğrendiniz mi?

İnstagramdan ilham Aldım

Uzaklara baktığınızda ne amaçla bakarsınız, ellerinize baktığınızda , başkasının gözüne baktığınızda ne görürsünüz? 
Bir kitap okuduğunuzda, instagramda ,twitterda,facebookta, tiktokta dolaştığınızda ne amaçlar neye bakarsınız. 
Kenidinizi geliştirmek adına instagramda takip ettiğiniz sayfalar var mı, youtube de ders amaçlı hiç video izlediniz mi ?
Kısaca Sosyal medyada birşeyler öğrendiniz mi? 
Bir kitap okuduğunuzda, instagramda ,twitterda,facebookta, tiktokta dolaştığınızda ne amaçlar neye bakarsınız.


Benim ilham kaynağım bu aralar instagram olmuş işte bu resime çerçeve olarak benzer  bir resim gördüm instagramda ve onu baz alarak kendi hayal gücümü de katarak yepyeni birşey ortaya çıkardım. Basit görünebilir. Ama anlamı emin olun çok derindir.
Amatörce bir çizim bunu kabul ediyorum ama arka plandaki emek ve hayal gücü dünyalara sığmaz.

Sanat Penceresinden ; Çizim , şiir , hikaye , blogger etkinlikleri ve farklı konularda yazılar paylaşmaktadır.

14 yorum:

 1. Evet bilgi amaçları takip ettiğim hesaplar var. İlgi alanlarıma göre :) çizimde ne anlatmaya çalıştın merak ettim dogrusu?

  YanıtlayınSil
 2. Sosyal medyadan kendinize ilham alıp hayatınıza dönüşüm yapmanız çok iyi olmuş..

  YanıtlayınSil
 3. Çok fazla var bazen yetişemeyip sildiklerim elediklerim oluyor . Evet resim özellikle çizen için daha büyük manalar taşır elinize sağlık

  YanıtlayınSil
 4. Merhabalar.
  Okuma listesinden tekrar bu paylaşımınızı görmek için tıkladım ve yine yönlendirme penceresi ile karşılaştım ve yönlendirme ancak, ikinci kez paylaşıma ait link satırına tıkladığım da gerçekleşti.
  Selam ve muhabbetle.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Bahsettiğiniz şekilde bur sorunla karşılaşmadım acaba blogger yeni yönetici panelini mi kullanıyorsunuz orda öyle şekilde seçenek çıkıyor

   Sil
 5. Bazen işin eğlence kısmına kaysam da bilgi için takip ettiğim hesaplar var elbette. Hatta yeni bilgileri okumak ya da izlemek hoşuma gidiyor. Yeni şeyler keşfetmeyi seviyorum. Size ilham vermesi de ne kadar hoş. :)

  YanıtlayınSil
 6. Çiziminde insanları eve kapatan koronovirüs gördüm desem çam devirir miyim acaba.🤔. Emeğine sağlık 👏👍🌷😊🤚

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim. Bu sizin bakış açınız neden olmasın

   Sil
 7. Merhabalar.
  Çiziminiz bence bir harika olmuş. Sıra çizimi okumaya gelince; Cenab-ı Hakk'ın, Cenab-ı Peygambere ilk vahyinin "Oku" emri ile başlamasından yola çıkarak, olayı okuma fiilinin mahiyetine bağlamak istiyorum. Kur'an'da "oku" emrinin tümleçsiz verilmesi ve neyin okunacağının gösterilmemesi, tüm varlık ve oluşun okunması gerektiğini gösterir. Kur'an'a göre tüm varlık ve oluşlar Allah'ın ayetleridir ve bütün ayetler okunmalıdır.

  Sıra sizin çiziminizi okumaya gelince; herkes gördüğünü okumaya ve anlamaya çalışır. Güzel perdeli bir evin penceresinden içeriye akseden görüntüde apartman binalarının pencereleri ve güzel bir ağaç. Bu resmin fiziken görünen tarafıdır. Bunun bir de iç dünyamızda oluşan resmini okumak gerekir. Demem o ki, herkes resme bakar ve okur, ama her birimiz kendi dünyamızın derinliklerinde çok farklı şeyler görür ve okuruz.
  Emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim.
  Selam ve muhabbetle.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim. Bakış açınız bilgilendirici teşekkür ederim

   Sil